To jsou některé návrhy na využití plochy bývalého telčského zimního stadionu v Hradecké ulici, které během června dorazily na Městský úřad v Telči. Celkem od obyvatel města, včetně jednoho místního odborníka, v rámci veřejné ankety přišlo 16 příspěvků.
Starý zimní stadion již dosloužil, na místě ho připomíná už jen betonová plocha. 
Nový zimní stadion se staví 
v Tyršově ulici vedle fotbalového hřiště. Jeho otevření se plánuje už letos v prosinci.

„Vzhledem k tomu, o jak atraktivní lokalitu se jedná, jsme čekali více reakcí. Všechny návrhy v podstatě potvrdily to, o čem se mluvilo už dříve. Zajímavý byl třeba návrh, aby se tam udělalo parkoviště pro náměstí a na náměstí aby naopak vznikly nové plochy s fontánkami, sochami, stolky a židlemi pro šachisty nebo studenty. Zaujalo mě, že své příspěvky jednotlivě poslali čtyři členové jedné rodiny," řekl k tomu místostarosta Telče Pavel Komín.
Město nyní bude na základě návrhů od obyvatel Telče zpracovávat studii. Ta by měla být hotová do konce prázdnin, pak budou následovat další kroky.

Víceúčelový prostor
„Areál bude asi víceúčelový. Jako nejlepší varianta se jeví udělat na silné betonové ploše, jejíž odstranění by bylo velice finančně nákladné, parkoviště, a případně tam nechat nějakou plochu pro další využití. Zbytek areálu můžeme využít pro volnočasové 
a relaxační aktivity, může tam být i ten parčík," doplnil místostarosta. Město také bude řešit, co udělat se dvěma budovami v areálu. Jedna z nich je poměrně historicky cenná.

Svoji představu o tom, co by mělo být na místě po bývalém zimním stadionu, mají i telčští památkáři. Jejich sídlo totiž s tímto areálem sousedí. „Nám by se líbilo, kdyby se místu vrátil původní vzhled, který mělo ještě zhruba před padesáti lety. Předtím než tam někdo velice neuváženě v sedmdesátých letech nechal postavit otevřené kluziště, tam byla parková úprava, v malé části plochy byly i tenisové kurty. K dispozici máme původní plány a letecké fotografie z počátku 20. století," vyjádřila se ředitelka telčského pracoviště Národního památkového ústavu Martina Indrová.

A jak to vidí obyvatelé Telče? „Já bych uvítal, kdyby se 
v Hradecké ulici udělalo parkoviště pro náměstí, tedy pro tamní obyvatele, návštěvníky města i majitele ubytovacích zařízení. Ale aby se zároveň na náměstí výrazně omezil počet aut, co tam nyní stávají. Náměstí by se velmi ulehčilo, je to opravdu velký problém. Nejvíce v době hlavní turistické sezony," uvedl Aleš Wimmer.

Zuzana Musilová