V obci bylo sestaveno osm jednočlenných kandidátních listin. Volební účast byla podle údajů zveřejněných na www.volby.cz skoro o čtyři procenta nižší než při předchozích komunálních volbách. V Libkově Vodě je 183 voličů.

Velkou bioplynovou stanici chtěla u Libkovy Vody postavit nizozemská firma Bohemen Grondfonds. Kvůli odporu tamních obyvatel se jí ale stavbu nepodařilo prosadit. Firma pak po obci soudně vymáhala 2,5 milionu korun jako odškodné. „Okresní soud nás sice zprostil žaloby, ale nizozemská společnost se odvolala ke krajskému soudu," uvedl Vácha. Nizozemci prý také napadli rozhodnutí pelhřimovského stavebního úřadu, který na stavbu nevydal územní rozhodnutí.

Bioplynová stanice měla vzniknout asi kilometr za obcí. Zastupitelé s její stavbou souhlasili, protože investor slíbil peníze do obecního rozpočtu. Pak se ale začínaly ozývat protesty mezi lidmi. Nakonec obyvatelé obce stavbu odmítli v referendu, které se konalo loni 12. listopadu. Kvůli výsledkům referenda se na konci minulého roku většina členů obecního zastupitelstva vzdala mandátu. Od začátku tohoto roku řídil obec jen starosta.

Minulí zastupitelé včetně starosty se nyní o znovuzvolení neucházeli. Nekandidovali ale ani nejvýraznější odpůrci bioplynové stanice.

Komunální volby se v sobotu konaly ve 14 obcích Česka. Na Vysočině mezi ně patřila jen Libkova Voda.