Výměna dvacet let starých plynových kotlů vyšla na dvě stě tisíc korun. „Nové kotle budou mít vyšší účinnost. Budou lépe topit a my ušetříme,“ potvrdil starosta městyse Viktor Wölfl. Budova se také vymalovala, opravila se místa, kterými dovnitř zatékalo, a provedla se celá řada dalších menších oprav. „Návštěvníci si změny určitě všimnou,“ dodal starosta.

Opět vyvstává otázka budoucnosti kina, které bylo v padesátých letech prvním širokoúhlým v okresu. Nejde o to, že by objekt neměl využití, je však ve špatném stavu. Vedení města, které vzejde z podzimních komunálních voleb, bude muset rozhodnout, co dál.

Ilustrační foto.
Chřipka uzavřela pavlovskou školku

První možnost je rekonstrukce, která ale bude problematická. „Je to na odborný posudek. Zdá se, že z doby, kdy byla v Lukách povodeň, je v budově dřevomorka a té se špatně zbavuje,“ vysvětlil Wölfl. Zachovat stávající konstrukci je tedy prakticky nemožné.

Ve hře je tím pádem i možnost nechat budovu zbourat a přesunout kino do nových prostorů. Ty by měly vzniknout v bývalé hale stavebnin vedle stacionáře pro seniory. Město zde chce vybudovat multifunkční sál a komunitní centrum. Tam by bylo možné přestěhovat i všechnu techniku z kina včetně nového ozvučení a digitálního promítání. „Máme nachystaný projekt a čekáme na příslušný dotační titul. Pak bychom budovu kina opustili,“ řekl Wölfl.