Veřejnost si dokončení prací chválí. „Trubky tady už opravu potřebovaly, kanalizace je ze šedesátých let. Teď zase nějaký čas vydrží a nás nebudou omezovat bagry před domem," řekla jedna z místních obyvatelek.

Na rekonstrukci téměř šesti kilometrů potrubí se přitom podílely dvě firmy. S prací jedné z nich je radnice téměř bezvýhradně spokojená, subdodávky té druhé ale nebyly optimální. „Pořád řešíme odstraňování vad,“ uvedl na konci loňského roku starosta Viktor Wölfl. V jednom místě se dokonce propadla silnice, to už je však v pořádku. Další nedostatky už nebránily provozování kanalizace, ale lidé na ně upozorňovali.

Ilustrační fotografie.
Silničáři z Vysočiny hlásí: Hlavní tahy jsou prosolené, sníh čekáme v noci

Radnice se nyní zaměří na Školní ulici, kde je nově vybudovaný chodník. Kraj Vysočina tam v letošním roce chce udělat novou silnici a u té příležitosti by mohla radnice nechat vyměnit i trubky. Podobně jako donedávna v Jihlavě, i tady jsou kamenem úrazu letité soudy se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko. „Chybí nám peníze, které nám měli dát,“ upřesnil svůj pohled starosta.