Pracovníci ze sdružení Sdílení se rozhodli vybrat peníze poněkud netradičním způsobem, tedy benefičním během. „Akci jsme nazvali Běh městem šťastných lásek, bylo totiž jasné, že se bude konat v Telči, probíhají zde totiž zrovna Prázdniny v Telči, které nás již dlouhá léta podporují,“ vysvětlila organizátorka akce Jana Bělíková. Vybíhalo se z telečského náměstí Zachariáše z Hradce v neděli o půl jedenácté dopoledne a nadšení závodníci se nenechali odradit ani silným deštěm.

„Náš běh nebyl žádný závod, ani jsme neměli časomíru, lidé ho mohli pojmout i jako procházku a neběžet tedy kolem centra Telče. Jsem zároveň i moc ráda, že se přihlásila spousta rodin s kočárky, dokonce máme i jednoho pána na vozíku,“ popsala úspěch akce Bělíková.

Lidé mohli pomoci nejen zaplacením startovného, ale také koupí památečního trička. A výsledek? „Bohužel, trička máme již vyprodaná,“ hlásila po hodině od začátku akce Bělíková.

Benefiční běh měl zkrátka obrovskou podporu. Nadace Divoké husy dokonce přislíbila, že výtěžek zdvojnásobí. Patronem akce se stal místní kulturista Jakub Caha, který se také postavil do čela běžců. „Moc se mi do toho nechtělo, protože kulturisté prostě neběhají, je to pro ně moc náročné, ale udělal jsem tentokrát výjimku a jsem za to moc rád,“ popsal své pocity Caha.

Markéta Jelínková