Zemětřesení v podobě střídající se vlády se konalo pouze ve Větrném Jeníkově, kde starostu Ivo Grubbauera vystřídala jednatřicetiletá Martina Lisová. V Kostelci, Mrákotíně, Puklicích, Hodicích nebo v Krahulčí zůstaly posty starostů stejným lidem.

V Mrákotíně bude i v následujících čtyřech letech starostou jednapadesátiletý Miroslav Požár ze Sdružení nezávislých kandidátů městysu Mrákotín. Jeho sdružení získalo 8 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu. Na druhém místě skončilo sdružení s názvem Pro Mrákotín. Získalo proto post místostarosty.

„Máme změnu na pozici místostarosty, kterým se stal František Lacina. Jinak musím říct, že máme hodně obměněné zastupitelstvo. Z patnácti členů máme osm nových zastupitelů," popsal starosta Mrákotína Miroslav Požár.

Pro něj je v nejbližší době prioritou dodělání rekonstrukce šaten na jevišti místního kulturního domu. Další záležitostí, kterou řeší, je druhá etapa zastřešení sběrného dvora.

O několik kilometrů dále v Krahulčí obhájil starostovské křeslo čtyřiačtyřicetiletý Pavel Líbal, který byl lídrem nezávislých kandidátů. Nezávislí kandidáti získali šest křesel v devítičlenném zastupitelstvu a obsadili obě nejvyšší funkce v obci. „Místostarostou se stal Zdeněk Kaláb, který vystřídal Františka Dvořáka," doplnil Líbal.

Do krahuleckého zastupitelstva se nově dostali tři členové sdružení nezávislých kandidátů. Ti si budou na práci v zastupitelstvu teprve zvykat. Podle Líbala je nyní v Krahulčí důležité dodělat chodník ve směru od obecního úřadu na Telč.

„Máme na to dotaci, ale v letošním roce už to nestihneme dodělat, takže to přeložíme do příštího roku. Dále potom máme v plánu obnovit veřejné osvětlení," poznamenal k plánům obce s masokombinátem Líbal.

V Kostelci, kde rovněž sídlí masna, se starostou opět stal Jaroslav Matula ze sdružení Váš Kostelec, místostarostou byl zvolen Rostislav Mašek z druhého uskupení Kostelec 2018. Třetí obcí s masokombinátem na Jihlavsku jsou Hodice. V nich si post starosty udržel dosavadní starosta Josef Bakaj z ODS, místostarostou se rovněž stal Radislav Vokřínek.

V Puklicích byl starostou zvolen Karel Tůma a zástupce bude dělat Martin Křišťál. Oba jsou z kandidátky TJ Sokol.