Festival začal ve čtvrtek a skončil v sobotu. Nejvíce lidí přišlo v pátek, a to kvůli hvězdě letošního ročníku festivalu – kapele Kabát.

„V pátek už jsme neprodávali ani žádné vstupenky na místě. Ty bylo možné zakoupit pouze ve čtvrtek a v sobotu. Paradoxně se ale nevyprodaly všechny, tak stovka jich zbyla. Lidé se asi zalekli přeplněného areálu," řekla tisková mluvčí festivalu Monika Freibergová.

MÁLO MÍSTA NA STANY

Vyprodané bylo i stanové městečko. To se zaplnilo už první den festivalu. „Umístili jsme na naše webové stránky a sociální síť Facebook upozornění, že kapacita kempu je vyčerpaná, a nabídli jsme lidem jako alternativu Autocaping Pávov, se kterým jsme byli domluveni. Takže většina lidí jela potom tam. Kdo ale přišel na stanové městečko u Heulosu, toho jsme ubytovali,"dodala Freibergová.

Kvůli velkému zájmu lidí o festival padl dokonce mezi organizátory návrh, že by se další ročník mohl přemístit do většího prostoru. Nabízela se například varianta uskutečnit festival na jihlavském letišti Henčov.

„Nakonec festival přesouvat nebudeme. Heulos se nám líbí a myslím, že při letošním ročníku jsme si otestovali kvality areálu a vyzkoušeli si, co všechno vydrží," zmnínila Freibergová.

Kromě Kabátů vystoupila na festivale například i skupina Chinaski, Václav Neckář, Tři sestry, Hana Zagorová, slovenská kapela No name, Visací zámek, Olympic, Čechomor, Mig 21, David Koller a další.

Letošní ročník se rozšířil i o další scénu, byly tedy celkem tři. Nová byla umístěna do areálu dětského hřiště, kde předchozí ročníky byla chillout zóna.

Další novinkou letošního ročníku byly speciální pásky na ruce, které už nelze lehce stáhnout z ruky. Příchozí odbrželi u vstupu náramek, který byl scvaknut kovovou sponou pomocí kleští. „Snažili jsme se tak předcházet tomu, aby šly náramky stahovat a předávat ze člověka na člověka, jako se to dělo při minulých ročnících, a jsou také nefalšovatelné," uvedla Freibergová.

O tom, že příští rok bude další ročník Vysočina festu, organizátoři nepochybují. Koho ale na něj pozvou, zatím netuší. „Myslím, že letošní ročník byl úspěšný. Do příště snad bude dobré vychytat jen nějaké organizační záležitosti," zhodnotila Freibergová.

Ivana Holzbauerová