Prvoligová skupina A je nesmírně vyrovnaná. Jihlavský se dokonce držel na její špici, ale dvěma porážkami v řadě před sebe pustil Litoměřice a Koříše. A nyní ani nemá jistotu toho, že se udrží na předních příčkách. „Já jsem tohle přesně čekal. Na druhém až sedmém místě může opravdu skončit družstvo s jedenácti výhrami, což se dlouho nestalo. Matematika je pro nás jednoduchá. Pro udržení se v té první trojce musíme vyhrát v Písku,“ říká trenér BC Vysočina Petr Pešout.

Jenže to se jen tak řekne: „Vyhrát v Písku.“ Kouč z Jihlavy sám totiž ví, že to v neděli od 16 hodin bude na soupeřově palubovce „peklo“. „Je to nejtěžší možný soupeř. Je tam vždycky neuvěřitelná návštěva, můžeme čekat klidně šest set nebo osm set diváků. A tohle bude tahák a asi hukot,“ míní Pešout. „Ale já se na to upřímně těším. S klukama jsme si řekli, že to zvládneme a zahrajeme to normálně. Ať to skončí jak chce,“ má jasno trenér.

Za dobré konstelace by Vysočina mohla klidně i prohrát o 13 bodů. „To by nám možná mohlo stačit, ale jak se k tomu přidají ostatní týmy, bude to ještě hodně zamotané a zajímavé. My sice máme výhodu, že s ostatními máme bilanci 1:1, i to skóre asi nejlepší asi, ale jisté to není,“ ví Petr Pešout.

Ten by byl samozřejmě moc rád, kdyby po víkendu jeho tým třetí příčku udržel. „Nebudeme si dělat alibi. Když už jsme tak dlouho kralovali, tak by byla škoda hrát o čtvrté až šesté místo. Naopak hrát o třetí místo by byl sen. V Písku to bude těžké. Ale je to výzva, a ty máme rádi. Vyhráli jsme v Nymburku a Plzni, a když chytneme začátek utkání, tak můžeme uspět i v Písku,“ tvrdí trenér BC Vysočina, který by mohl mít k dispozici, kromě zraněného Strážnického, kompletní kádr.