Několik desítek občanů, kteří na úvodní zasedání polenského zastupitelstva přišli, se pak dozvědělo, co chce v příštích čtyřech letech staronový starosta řešit. Město by podle něj mělo přikročit k vybudování koupaliště a k rozšíření základní školy. Obojí je však podle něj dlouhodobá záležitost. Za úspěch minulého období označil vybudování školní tělocvičny, otevřené letos před koncem školního roku, a opravy silnic a chodníků na polenském sídlišti.

Starostu Skočdopoleho podpořilo 15 zastupitelů. Dostal všechny hlasy svých Nezávislých pro Polnou, dále hnutí Poleňáci pro Polnou, KDU-ČSL, ČSSD, ODS a také jeden hlas opozice. Proti jeho zvolení byl tři zastupitelé z opozičních hnutí Polná – Dobrá adresa a Společně pro Polnou. Sám starosta a jeden z opozičních zastupitelů se hlasování zdrželi. Celkem má zastupitelstvo v Polné 21 členů, ale v pondělí jich hlasovalo jen 20, neboť jedna opoziční zastupitelka byla nemocná.

Změna nenastává v Polné ani na postu místostarosty. Tím se stal Luboš Kousal z hnutí Poleňáci pro Polnou. Pro něj hlasovalo 14 zastupitelů. Starosta uvedl, že obě sdružení spolu od začátku spolupracují a získala 12 mandátu z 21, a mají tak většinu. Vedle jejich zástupců do sedmičlenné rady města zamířil i jeden zástupce ODS. Lidovci a ČSSD v radě nejsou.

Mimo radu zůstává opozice – tedy hnutí Polná – Dobrá adresa a Společně pro Polnou. Opoziční zastupitelka Libuše Kubová navrhla alespoň zvolení Roman Vařejčky jako zástupce Polné ve vodárenském svazku. Ani to však neprošlo a ve SVaK Jihlavsko bude Polnou zastupovat starost. Ten díky této funkci má i placený post v dozorčí radě Vodárenské akciové společnosti.

Zastupitelé rovněž rozhodli o svém odměňovaní. Řadový zastupitel dostane od 1. listopadu měsíčně 1 000 korun a řadový člen rady 3 000 korun.