Čilý stavební ruch by měl nastat také Nerudově ulici v lokalitě Za Městským stadionem. Majitelem pozemků je firma Amylon, která plánuje v první etapě zasíťovat deset parcel pro rodinné domy. Možnost výstavby by byla nejspíše v roce 2020. V současné době jedná firma se soukromým developerem o prodeji části areálu.

„Město během letošního roku zajistí lepší přístupnost díky přemostění Šlapanky,“ doplnil k tomu polenský starosta. Práce na novém mostu začaly v březnu a hotovo má být už na konci června.V místě vznikne třicet metrů dlouhý most pro dopravu v obou směrech. K tomu přibude také sto třicet metrů nové silnice, počítá se tam i s novým vodovodem. Celkové náklady jsou deset milionů korun. Devět milionů dalo město, zbytek firma Amylon.

Dalším místem, kde by měly výhledově vzniknout nová zástavba, je lokalita Nad Háječkem. Pozemky pro tři bytové domy hodlá od španělské firmy zakopit nový majitel. V současné době připravuje projektovou dokumentaci. Parcely pro výstavbu rodinných domů se rýsují také v lokalitě Na Hlíně, a to na výjezdu na Zábornou po levě straně.