Město Polná čekají 
v blízké době dvě menší investice. Chce vytvořit nové stavební parcely a opravit vycházkovou cestu kolem polenského rybníka Peklo.
Město na posledním zastupitelstvu schválilo výkup pozemků v lokalitě Nad Háječkem. „Polovina těch pozemků patří městu, druhá polovina 
je v soukromém vlastnictví. Proto nyní vyřizujeme výkup těchto pozemků, abychom mohli poté celé území zasíťovat," uvedl starosta Polné Jindřich Skočdopole (Nezávislí pro Polnou).

Do poloviny příštího roku by v tomto východním cípu Polné chtělo město vytvořit dvanáct kompletně zasíťovaných parcel pro rodinné domy a podpořit tak rozvoj města.
„Počítáme, že infrastruktura by se mohla začít budovat na podzim tohoto roku 
a dokončovat na jaře. V polovině příštího roku by tedy měly být parcely k dispozici zájemcům," dodal Skočdopole.

Dle informací zastupitelů je o nové stavební pozemky ve městě zájem. Rozvojových lokalit totiž ve městě mnoho není. „Informovali jsme se před zasedáním na majetkovém odboru, a ten potvrdil, že se lidé po parcelách ptají," zmínil jeden z Polenských zastupitelů Roman Vařejčka (Společně pro Polnou).

Kolik bude stát metr čtvereční v nové rozvojové lokalitě, zastupitelé zatím neví. Výběrové řízení na firmu, která pozemky zasíťuje, se totiž ještě neuskutečnilo. „Nemůžu odhadovat cenu, když ještě nevíme, kolik bude zasíťování stát," zmínil Skočdopole.

Město na pozemcích nechá vybudovat kanalizaci, elektriku, plyn i silnice a osvětlení.

Spolu s Rybářským spolkem Polensko se město nyní pustilo i do oprav vycházkové cesty kolem rybníka Peklo. „Kvůli nezpevněnému břehu se cesta začala hroutit a zužovat tak, že už se na ni nevejdou kočárky. Je to oblíbená a zajímavá vycházková trasa, proto máme zájem na tom, aby se opravila," poznamenal Skočdopole.

Město proto nechalo upustit rybník Peklo, aby se cesta mohla zpevnit a rozšířit. Po dokončení zemních prací má být rybník zase dopuštěn. Práce vykonávají dobrovolníci 
z řad rybářského spolku. Město proto bude hradit pouze materiál na opravu.

IVANA HOLZBAUEROVÁ