close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. Letos se za dvanáct milionů dostane na čtrnáct úseků. Dvanáct z nich je přímo v Puklicích, dva v místní části Studénky. „Jedná se o nejhorší úseky, které jsme tu měli. Jsou plné děr, nebo to jsou místní komunikace, které ještě asfalt ani neviděly,“ usmála se starostka s tím, že dotace je určená převážně na nový povrch silnic.

Příští rok pak chce obec opravit zbývající úseky, to bude za zhruba devět milionů. Pokud ministerstvo pro místní rozvoj schválí dotaci, zůstanou v obci jen tři nebo čtyři úseky. Jsou to takové, kde nejsou dořešené majetkoprávní vztahy. Obec totiž nemůže z dotace opravit pozemky, které jí nepatří.

Dobrou zprávou pro motoristy je, že se opravy nijak nedotknou průjezdnosti Puklic. I místní budou mít vždy nějakou cestu, kterou se dostanou domů. „Opravy půjdou co nejrychleji, každý úsek se udělá kompletně a pak začne další,“ slíbila starostka.

Průtah obcí je krajskou silnicí, o její opravě obec zatím neuvažuje. „Poslední zimy byly náročné, silnice při střídání teplot kolem nuly podléhají velké degradaci, podle mě jsou na tom ale jiné krajské silnice mnohem hůř,“ uznala Kateřina Pauzarová, jedním dechem ale dodala: „Nicméně úsek před školou bychom opravit chtěli, tam by si to zasloužilo.“

Krajští cestáři přitom o tomto úseku ví, opravu ale udělají poté, co v místě vznikne plánovaný chodník. „Nemám informace, zda obec získala dotace na chodníky, ani kdy předpokládá realizaci stavby,“ sdělil Deníku Radek Matějíček z Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina.