Soutěžilo se celkem v pěti kategoriích – Stavba, Obec, Produkt, Vzdělání a Firma. Z projektů, které v jednotlivých kategoriích získaly nejvíce hlasů, pak odborná porota vybrala celkového vítěze.

„Nápad přihlásit mateřinku do této soutěže se zrodil v hlavě projektanta, který ji pro nás realizoval. Přišlo mu, že se tam takováto budova hodí. Projektů bylo přihlášených opravdu velké množství. Už jenom to, že jsme se dostali mezi nejlepší desítku v celé republice, považujeme za opravdu velký úspěch,“ řekl před časem sedlejovský starosta Milan Beneš.

Budova školky s minimální energetickou náročností má díky bílému zdivu a dřevěnému obložení vesnický charakter. Děti jsou v neustálém kontaktu s okolní přírodou. Do zahrady a na dřevěnou terasu je vstup přímo z jídelny i herny. Budovu zdobí velká francouzská i střešní okna, která zajišťují prostorám školky dostatek světla. Také v herně je u podlahy umístěno velké okno, díky kterému vidí děti na náves, rybník i přicházející rodiče. Interiér školky tvoří výtvarná hra, ta připomíná kostru mohutného obratlovce. Sedlejovská mateřinka nabízí pětadvacet míst.

Ilustrační foto.
Dýňování a slámování. Nejen to si užijete v Plandrech

V soutěži se o hlasy lidí dále ucházela cirkulární doprava v Brně a mobilní úpravna vody firmy Hutira Vision, nádobí ReFork a aplikace Nesnězeno nebo třeba Včelí stráž – ochránci hmyzích opylovatelů a Toulcův dvůr – ekologické vzdělávání na statku a další projekty. Více informací o soutěži se dozvíte na webových stránkách www.energyglobe.cz.