Cílem bylo nejen vysbírat co nejvíce vysloužilých i stále funkčních mobilních telefonů, ale především jít občanům příkladem a upozornit na možnost třídění a recyklace starých elektrospotřebičů.

Zaměstnanci pěti úřadů na Vysočině během listopadu vysbírali 193 mobilních telefonů. Pomyslným vítězem se stala Jihlava, která nasbírala 122 mobilů. Mezi kraji kraloval Moravskoslezský kraj, kde pětice institucí vybrala 317 telefonů. Vysočina se umístila na druhém místě spolu s Jihočeským krajem.

Na Vysočině rovněž proběhlo slosování o věcné ceny mezi těmi, kdo mobilem přispěli. „Šest šťastlivců si rozdělí drobné odměny, sedmým slosovaným, který získá autonavigaci, se stala Jarka Kapounová," uvedla manažerka komunikace Hana Ansorgová.

Vysloužilé telefony mají podle ní svou hodnotu, a to zejména díky plastům a vzácným kovům, které v nich jsou obsaženy. Každý mobilní telefon by měl být recyklován. „Asekol nyní všechny přístroje zkontroluje, nefunkční kusy poputují k recyklaci a funkční budou předány občanskému sdružení Vespojení, které je rozdá do dětských domovů a pěstounských rodin," dodala Ansorgová.

Projekt Věnuj mobil je dlouhodobý, zapojit se může také veřejnost. Na stránkách www.venujmobil.cz se lidé dozví, jak mohou pomoci.