„Máte rádi pohádky? Chcete si hrát, dobře se pobavit a rozloučit se s létem pohádkově? Budete mít možnost v sobotu od třinácti do sedmnácti hodin, kdy se zámecký park promění v zakletou říši plnou čarokrásných rusalek, vodníků a skřítků a dalších bytostí,“ řekla k tomu Lucie Norková z telčského zámku.

Trasa pohádkového lesa začne u spodní brány Na Baště. Na kilometrové procházce rodiče a děti uvidí pohádkové postavy a zvířátka ze začarovaného lesa. U každého z nich budou muset malí poutníci splnit nejrůznější úkoly. To, co se jim podaří splnit, si zaznamenají do průvodního dopisu, ten dostanou na začátku své cesty.

Co budou muset zvládnout? Například budou muset vylovit larvy z mraveniště, donést zrnka máku ke staré makovici, pomoci postavit vranímu skřetovi domeček a hastrmánkovi rozpoznat jedovaté bylinky. Na cestě pohádkovým lesem se děti dále potkají například s květinovou Rusalkou, světluškou i hadí ženou. „Po splnění všech úkolů dostanou malí poutníci dárek z truhly u Stromu splněných přání,“ doplnila další informace k akci Lucie Norková.

Vstupné na pohádkový les stojí sedmdesát korun pro všechny. Zájemci se mohou už nyní registrovat například na Facebooku pořádající společnosti Velká dobrodružství.