Aktuálně projektant pracuje na studii, která bude pro další práce zásadní. Během prázdnin by měla být dokončená. „S jihlavským magistrátem máme definované podněty pro návrh studie, vše jsme projednali i s druhým velkým majitelem pozemků v lokalitě, s ZD Roštýn Hodice,“ uvedl nedávno starosta města Vladislav Hynk.

Budoucí podoba nové budovy pro ZUŠ.
Oprava školy v Třešti na náměstí začne už brzy, dělníci se pak rok nezastaví

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkPříští léto by se mohlo začít na parcelách pracovat, radnice ještě není rozhodnutá, jestli pozemky prodá developerovi nebo bude inženýrské sítě dělat ve své režii. Pořadník zájemců zatím sestavený není, starosta ale vnímá, že zájem o pozemky je velký.

V lokalitě budou rodinné a řadové domy. „Když už má někdo finanční prostředky, chce si většinou postavit svůj dům, který má čtyři vlastní stěny. Když ale pozemky nejsou, myslím, že mnozí jdou i do řadovek. To je vlastně zástavba, kterou známe z měst. Jak jsou ulice postaveny, většina domů v nich jsou v uvozovkách také řadovky,“ zhodnotil závěrem starosta.