Investice v šestitisícové Třešti, které začaly letos na jaře, jdou do svého finále. Do konce září budou hotové zateplovací práce na víceúčelové budově v centru města, dům dětí a mládeže už je dodělán a pracuje se také ještě na rekonstrukci ulic Vrchlického, Šeříkova a Květná.

Zateplování v budově, kde sídlí kino, banka, kavárna s pizzerií a knihovna, stála město 6 milionů korun. „Čtyři miliony pokryla dotace. V budově byla vyměněna okna a byla zateplena. Střecha se neměnila, protože byla v pořádku. Zajímavostí je, že se sem dávala dřevěná okna, kvůli památkářům. Všude jinde jsou plastová," doplnil k šestimilionové investici starosta města Vladislav Hynk.

Dům dětí a mládeže v Barvířské ulici už je kompletně zateplený. Od příštího týdne zde začnou zájmové kroužky pro děti. „Zateplení a výměna oken v tomto případě vyšla na 1,5 milionu korun, z toho dotace byla ve výši 1,2 milionu korun. Uznatelných nákladů zde bylo více než v případě víceúčelové budovy, proto je v tomto případě poměr dotace vyšší," upřesnil k oběma zateplovacím akcím starosta šestitisícového města.

Nové parkování

Kromě zateplování se v Třešti pustili také do kompletní rekonstrukce tří ulic v části nad kolejemi u bývalého zimního stadionu.

„Práce v ulicích Šeříková, Květná a Vrchlického byla ve vztahu k inženýrským sítím největší. Dohromady se pracovalo na půlkilometrovém úseku," poznamenal k rekonstrukcím ulic Hynk. V ulicích vznikají nová parkovací místa, opravují se zde chodníky, mění se veřejné osvětlení, byla zde položena chránička optických kabelů a už na jaře byly udělány přípojky kanalizace a vodovodů k nemovitostem. „Chybí dodělat asfaltový povrch, který by měl být položen do konce září. Potom už budou ulice plně průjezdné," dodal starosta Třeště Vladislav Hynk.

Nové parkovací plochy a asfaltový povrch vzniknou v Třešti také v Selské ulici, která navazuje na Partlicovu ulici. Ta byla v minulém roce také kompletně zrekonstruována.

IVA BÍNOVÁ