„Velmi mne to překvapilo. Často si sem s dětmi chodíme hrát, bydlíme totiž kousek odtud. Dřív se tady děti projížděly na kole, ale teď to mají mnohem lepší,“ pochvalovala si hřiště paní Marie z Třeště.

Hrajeme si na autíčka a na chodce překřikovaly se tři malé holčičky, které tam byly spolu s paní Marií. „Já jsem chodec a holky autíčka. Učí se tak dávat přednost a zastavovat před přechodem,“ dodala paní Marie. „Moc se nám tu líbí. Včera už jsme ale měly srážku,“ smály se Klárka s Dominičkou a s nejmenší Barunkou.

Mistrovství České republiky juniorů odstartovalo v neděli na letišti v Henčově.
Plachtaři bojují v Jihlavě o vítězství na šampionátu

Oválné hřiště má několik přechodů a dokonce i kruhový objezd. Komu vděčí děti za dopravní hřiště? Učitelkám z místní základní školy. „Ty totiž apelovaly na ředitele třešťské základní školy, aby pro své žáky měly k dispozici dopravní hřiště. Na jaře jsme tedy na radě schvalovali peníze na barvy, které byly třeba k jeho namalování,“ prozradila místostarostka Třeště Eva Požárová. Použity byly pouze dvě barvy modrá a bílá. Modře namalované jsou chodníky. Silnice a přechody jsou vyznačené bílou barvou, jako tomu je ve skutečnosti.

„Hřiště malovali ve středu ráno, byly jsme se tu podívat,“ dodala paní Marie. „S firmou, která hřiště namalovala, jsme se domluvili, že až budou mít cestu přes Třešť, tak hřiště namalují,“ odůvodnila Požárová, proč hřiště vzniklo v půlce července.

Ilustrační fotografie.
O jedno pracovní místo soupeří méně než dva uchazeči

Jeden den tedy stačil, aby děti měly na prázdniny novou aktivitu. Po létě si hřiště vyzkouší i školáci z místní školy. Značky se tam ale nenaučí. „Už je to finální podoba. Značky tady mít nebudeme,“ dodala Požárová.