Zřejmě největší pozornost budí záměr výstavby nového koupaliště v samotném centru města. Druhou plánovanou akcí je výstavba umělé trávy na pískovém hřišti ve fotbalovém areálu.

„Do rozpočtu jsme zahrnuli čtyři miliony korun, které jsou určené na první etapu zemních prací. Dokončení celého areálu je v plánu na rok 2015," přiblížil plány šestitisícového města starosta Třeště Vladislav Hynk. V současné chvíli město zpracovává studii přírodního koupacího biotopu, která by měla být hotová nejpozději v únoru příštího roku. „Předpokládám, že půjde do únorového zastupitelstva; poté studii toho, jak by měl biotop vypadat, představíme široké veřejnosti," plánuje starosta Třeště. Celkové náklady včetně potřebného vybavení odhaduje starosta na deset až patnáct milionů korun.

Koupaliště je slabinou města už delší dobou. Lidé se jezdí koupat do lomu v místní části Čenkov, ten je ovšem nevhodný pro neplavce a malé děti. Plánovaný přírodní biotop i se zázemím se bude rozkládat zhruba na dvou hektarech v lokalitě zvané Malvíny v centru města poblíž Třešťského potoka a sběrného dvora. V areálu bývaly skladovací haly Jednoty, po nich tam zůstaly jen betonové základy. Na části pozemku je asfalt, který plánuje město využít na parkoviště.

Moderní tráva

Druhou investiční akcí, kterou zastupitelstvo schválilo, je výstavba umělé trávy ve sportovním areálu v ulici Josefa Hory. „Na tento projekt máme požádáno o dotaci. Celkové náklady by měly být kolem 14 milionů korun, přičemž dotace činí 10 milionů. Zbylé 4 miliony zaplatíme z vlastních zdrojů, to bychom chtěli řešit pomocí úvěru," sdělil k záměru Hynk.

Nový umělý povrch hřiště bude odvodněný, aby se na něm dalo hrát v jakémkoli počasí. „Tím, že naše fotbalové hřiště leží v blízkosti základní a střední školy, tak bude z velké části využíváno dětmi z těchto škol," doplnil pro úplnost starosta Třeště.