„Dřepy jsem si před soutěží zkoušela, udělala jsem jich šedesát. Řekla jsem si, že se při závodě vyhecuji a udělám jich asi osmdesát. Když jich ale první soutěžící dala dvě stě osmdesát, byla jsem hodně překvapená. Nakonec jsem se nechala strhnout povzbuzováním a udělala jich těch tři sta padesát jedna,“ řekla Lucie Vítů, která běhá za hasičky SDH Nevcehle. Ty loni vyhrály republikovou extraligu.

Hasičské tréninky odhalí nedostatky

„Přes zimu se snažím udržovat si kondici, proto běhám, posiluji, případně chodím na běžky. Když totiž na jaře začnou hasičské tréninky, je hodně znát, jestli člověk něco přes zimu dělá, nebo ne. Je to velká zátěž,“ vysvětlila Vítů. Za nevcehelské ženské družstvo běhá Lucie Vítů od roku 2004. Netradičního trojboje se zúčastnila poprvé. Nejtěžší pro ni byly sedy lehy na šikmé lavičce.

V sobotu se v třešťské posilovně FANfitness konal už čtvrtý ročník netradičního trojboje. Nezvyklé disciplíny byly připraveny pro muže i pro ženy. „Ženy musí zvládnout lehy sedy na šikmé lavičce, benchpress na multipressu a dřepy na multipressu, což je posilovací stroj. Muži cvičí dřepy s volnou činkou, benchpress s volnou činkou a shyby na počet opakování,“ přiblížil Tomáš Fiala z třešťské posilovny. Každý rok se netradičního trojboje zúčastní deset až patnáct lidí. Letos se přihlásilo mnohem více žen než v minulých ročnících.

„To nás těší. Je pravda, že lidi by se obecně nejradši přišli jen podívat, nikomu se do soutěžení moc nechce, ale vždycky se najde pár nadšenců, kteří cvičí. Trojboj pořádáme jako zpestření hlavně pro lidi, kteří sem chodí cvičit, je to hlavně pro jejich pobavení,“ dodal Fiala.

Některým soutěžícím jde o překonání vlastních rekordů z minulého roku. „Soutěžící si mohou prověřit to, jak se zlepšili. Vyzkouší si svoji aktuální fyzickou zdatnost, poměří se s ostatními. Potvrdilo se, že každý soutěžící vyniká v něčem jiném,“ doplnil Fiala.

ZUZANA MUSILOVÁ