„Zároveň si senioři po předchozí rezervaci na telefonním čísle 567 573 774 nebo na e-mailu vankova@zoojihlava.cz mohou domluvit komentovanou projížďku jihlavskou zoo ve 13 a ve 14 hodin," řekl mluvčí zoo Martin Maláč.

Návštěvníci se mohou prostřednictvím čtvrtečního klubového večera vypravit až do daleké Keni. "Jak stihnout navštívit 13 parků za 19 dní? Kde je možné vidět 1 200 slonů na jednom místě? Proč trvalo záchranářům 3 hodiny, než přišli vyprostit zapadlé auto? Jaké je jídlo v Keni a jací jsou místní lidé? O svých nevšedních zážitcích přijde povyprávět naše nová kolegyně Simona Kubičková," dodal Maláč. Lidé uvidí fotografie zvířat z Afriky, po skončení přednášky se zájemci mohou projít k žirafám s průvodcem. Vstupné na akci je 40 korun.

Akce se chystá také na sobotu, kdy budou v zoo slavit Den zvířat. "Protože akce spadá do týdne seniorů, seznámíte se při ní s našimi nejstaršími obyvateli. Ti budou představeni u svých expozic v těchto časech - 12.30 hrošík liberijský, 13.00 gibon zlatolící, 13.30 krokodýli čelnatí, 14.00 tapír jihoamerický, 14.30 irbisové," doplnil další infomace mluvčí.

V areálu zoo bude také přichystaný soutěžní kvíz nazvaný Kolik nám je?. V centu PodpoVRCH bude připravena výtvarná dílna, hry pro děti, přírodniny i ukázka živých zvířat. Tamtéž bude pro týmy dětí a jejich prarodičů bude připraveno i KvíZOOvání v 11.30 a v 15.00 hodin.