První očkování dětí ve věku od pěti do jedenácti let se uskuteční v sobotu ve velkokapacitním očkovacím centru v Hruškových Dvorech. „Jihlavské velké očkovací centrum registruje více než polovinu všech současných dětských klientů. Máme informace, že naše centra vyhledávají i zájemci z jiných krajů, kde se děti v centrech neočkují. Nejde o nijak závratná čísla,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Po dvou stovkách registrací na očkování dětí hlásí očkovací centra nemocnic v Třebíči, kde první očkování dětí proběhne 29. prosince a v Havlíčkově Brodě. Tam se budou poprvé očkovat nezletilí 21. prosince.

Mapky úseku, který se dočká opravy.
Na kraji Jihlavy začne oprava dálničního přivaděče za 337 milionů korun

Třiatřicet nejmenších klientů je registrováno do očkovacího centra Nemocnice Pelhřimov. „Očkování dětí proti onemocnění covid-19 je dobrovolné, musí mu však předcházet elektronická rezervace. Základní očkovací schéma je dvoudávkové, minimální a současně optimální interval mezi dávkami je 21 dní,"uvedla mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.

Dětská vakcína proti onemocnění Covid-19 je dvoudávková a bude aplikována v rozmezí tří týdnů.