Akce s doprovodným kulturním programem, laserovou show a závěrečným ohňostrojem přilákala na šest tisíc návštěvníků.

Letošní Bosch Svařák byl zaměřen na tradice. Na akci bylo možné najít ukázky tradičních řemesel, živý betlém, jakož i ochutnávky různých vánočních kulinářských specialit. Akci doplnil vánočně vyzdobený Bosch kamion se zajímavým programem pro děti. Rodinná atmosféra akce přinesla zážitek plný pohody, klidu a radosti.

Získaný výtěžek z prodeje svařeného vína dosáhl rekordní částky 210 000 korun. Jako hosté se charitativní akce zúčastnili primátor statutárního města Jihlavy Rudolf Chloupek a náměstkyně primátora Jana Mayerová.

Bosch Diesel každým rokem podporuje výtěžkem z prodeje svařeného vína veřejně prospěšné organizace a projekty. Letošními příjemci výtěžku budou oddělení geriatrie a následné péče Nemocnice Jihlava, Středisko hospicové péče Jihlava a sdružení Roska Jihlava pro osoby s roztroušenou mozkomíšní sklerózou.

PŘESTAVBA POKOJE

Z finančního daru oddělení geriatrie a následné péče Nemocnice Jihlava bude v rámci akce Vánoční pokoj umožněna přestavba a nákup vybavení pokoje pro dlouhodobě nemocné pacienty, včetně pořízení polohovacích lůžek a jídelních stolků. Z finančního daru pro Středisko hospicové péče Jihlava bude podpořen nákup koupacích a polohovacích lůžek pro nevyléčitelně nemocné klienty. Finanční dar pro sdružení Roska Jihlava bude využit na podporu pomocných rehabilitačních a sociálních programů sdružení určených pro klienty s roztroušenou mozkomíšní sklerózou.

„V rámci našeho aktivního partnerství s městem Jihlavou a Krajem Vysočina rádi prokazujeme, že jsme schopni převzít svůj díl společenské odpovědnosti. Charitativní akce typu, jakým je například vánoční prodej svařeného vína, by měly být pro město Jihlavu a celý region Vysočiny jasným signálem, že Bosch v Jihlavě a na Vysočině pevně zakořenil a bere svoji společenskou odpovědnost vážně," sdělil na závěr vánoční akce obchodní ředitel firmy Bosch Diesel Ralph Klaus Carle.