Tradiční výzdoba měnící se dle aktuálního ročního období už je s Paloučkem na jihlavské ulici Leoše Janáčka neodmyslitelně spojená, ta vánoční se chystala už od září. A venku se ukázala, jakmile sousedi uklidili podzimní tematiku.

Podobá výzdoba jako v ulici kousek od nemocnice se postupně začala objevovat na dalších místech Jihlavy a tak bylo možné sestavit mapku s deseti nazdobenými vánočními stanovišti. Kdo projde do šestého ledna všechny a na každém z nich vyřeší jednoduchý úkol, dostane výměnou za vyplněnou hrací kartičku drobnou odměnu. A pak se může ještě těšit na losování o hlavní ceny.

Zvířátka ve sněhu v Záchranné stanici Pavlov u Ledče nad Sázavou.
Zachránili rekordní počet zvířat. Letošní sezona byla v Pavlově nejnáročnější

Všechna místa má v plánu si projít i Milan Řezníček, který je jedním z hlavních autorů výzdoby Paloučku. „Už jsem viděl nějaké fotky a klobouk dolů před tím, co lidí tvoří a dělají ve svém volném čase,“ ocenil kolegy. O konkurenčním boji přitom podle něj nemůže být řeč. „Já bych byl rád, kdyby těch místo po Jihlavě bylo mnohem víc a kdybychom inspirovali někoho dalšího,“ řekl Milan Řezníček a dodal: „S lidmi v jiných místech jsme v kontaktu, pomáháme si, vůbec to jako konkurenci neberu.“