Magistrát mohl vybírat vánoční strom z několika nabídek z Jihlavy i okolí, jedna však také přišla z Tábora. „Nakonec se město rozhodlo doplnit vánoční atmosféru Masarykova náměstí přibližně patnáctimetrovou jedlí bělokorou, která třicet let rostla na zahrádce v Černé u Měřína,“ sdělila Aneta Hrdličková z magistrátu.

Strom se do Jihlavy dostane v úterý 15. listopadu dopoledne, pracovníci Služeb města Jihlavy ho ihned po ukotvení začnou zdobit, většinou věší ozdoby ještě další dva dni. Majitelka Jitka Racková doufá, že vše proběhne v pořádku. „Je mi ctí, že je to právě naše jedle. Určitě se na ni v době adventu přijedeme podívat,“ uvedla.

Ozdoby budou dle radnice stejné jako v minulém roce, tedy zlaté a červené koule, světelné vločky, rampouchy, řetězy a ledově bílá hvězda. „Světelnou ozdobu opět získají také sloupy veřejného osvětlení v dolní i horní části Masarykova náměstí a okolní ulice Komenského, Palackého, Matky Boží a Benešova, nazdobena budou také okna jihlavské radnice. Kvůli úspoře energií se budou všechny zmíněné ozdoby rozsvěcet až při setmění,“ dodala Hrdličková.