„Objeli jsme celý městys, stromy jsou ještě mezi domy, ale situace je jiná než dříve. Dřív byli stromy spíš na obtíž a každý je chtěl pokácet, nyní si jich lidé váží. Chtějí je nechávat i u domů,“ uvedl starosta Viktor Wölfl (STAN) s tím, že ani lesní hospodář v lese žádný vhodný nenašel. Radnice už shání strom i přes webové stránky městyse. Nikdo se však dosud neozval.

„Máme ještě jednu variantu, ale ta je složitější s dopravou,“ prozradil zároveň Wölfl. V tomto případě by posloužily stříbrné smrky v parku u centra obce, ale v tomto případě by bylo nutné vyloučit z místa dopravu minimálně na dvě hodiny. Například varianta umístit strom za zdravotní středisko pak zůstane spíše teoretická. „Tam je schovaný. Naopak na svém tradičním místě je vidět ze všech stran,“ uvědomuje si starosta.

Do budoucna by pak mohl přijít ke slovu rostlý strom, první roky by mohl být třeba třímetrový a poté jen růst. „Bude trvat roky, než strom vyroste a bude se muset pokácet a vyměnit. To už nebude moje starost,“ řekl starosta. Problém by neměl být ani s elektroinstalací, která je v místě pod zemí.