Pak začne mizet vánoční výzdoba i z ulic a z náměstí krajského města Vysočiny, vše by se mělo stihnout během první poloviny ledna. Záležet však bude nejen na počasí, ale také na případných poruchách veřejného osvětlení, kterým je třeba se věnovat přednostně.

„Vánoční ozdoby budou sundávat naši pracovníci ručně, pomocí vysokozdvižné plošiny. Následně se ozdoby odpojí od elektřiny a instalace veřejného osvětlení, to se pak uvede do původního stavu,“ přiblížil mluvčí SMJ Martin Málek.

Ozdoby skončí ve skladě v areálu SMJ a na Pístově. Tam je už dnes uloženo osmatřicet vánočních stánků, které zdobily v době adventu a přes Vánoce centrum. „V současné době na náměstí u ledové plochy ještě fungují 2 stánky soukromého prodejce, které by tam měly být v provozu až do konce ledna,“ dodal Málek.

SMJ letos také pro trhovce zajišťovaly distribuci vratných kelímků o objemu tří a pěti decilitrů, které byly ve třech různých designech. Během jarmarku prošlo speciálními stánky pro zpětný odběr špinavých kelímků zhruba 75 000 nádob.