Všechno začalo roce 2018, když hudebník dlouho nosil v hlavě chytlavý popěvek, který se postupem času rozvinul ve vánočně laděnou píseň Nejhezčí svátky. „Tuto píseň jsem nahrál v nahrávacím studiu, zkusil ji nabídnout českým rádiím a nahrál na YouTube. Velké překvapení pro mě bylo, že rádia tuto píseň zařadila do vánoční rotace a její popularita náhle prudce rostla,“ vzpomíná na začátky své popularity. Tehdy měla písnička během tří týdnů na serveru YouTube přes třicet tisíc shlédnutí a hrálo jí dvanáct rádií.

Idylický pohled na město pod sněhem. Možná jeden ze Štědrých dnů v Jihlavě na přelomu  minulého a předminulého tisíciletí. Obraz Pohled na Jihlavu v zimě z konce roku 1889 namaloval mistr Antonín Chittussi.
Vánoce našich předků na Vysočině: dítě obelstili zlatým prasátkem ve staniolu

Jurič Pařil říká, že od dětství Vánoce miluje a vždy se těší na chvíli, kdy sedne ke kytaře a začne skládat další Vánoční píseň. „Mnoho let jsem působil jako frontman a skladatel v Pelhřimovské kapele a chtěl jsem být slavný rocker, který zpívá před vyprodanými sály. Ovšem, že má hudební cesta a etapa začne právě Vánoční písní, to jsem tedy nečekal,“ přiznává však.

Letošní Vánoční písničkou se zpívající hasič spolu s hudebním producentem Vladimírem Budíkem snažil oslovit také mladší posluchače především na hudební platformách Spotify a Apple music. Je směřovaná trochu více do popu, zhodnocení její úspěšnosti si však Jurič Pařil nechává po Vánocích.

Zdroj: Youtube

Se závěrem roku se nabízí ohlédnutí, co se podařilo. „Letošní rok nebyl tak produktivní jako ten loňský, o to větší poslání skladby nesly,“ vysvětluje Jurič Pařil a pokračuje: „První píseň Hasiči směřovala všem dobrovolným i profesionálním hasičům jako poděkování za jejich odvedenou práci. Druhou písní Tehdy vítr vál jsem zavzpomínal na všechny padlé válečné hrdiny, kteří se podíleli na vojenské misi Atentát na Heydricha ´Out distance´. Třetí píseň jsem složil na přání kamarádovi, který celý život řídí truck. Dá se říci, že jsem se snažil napsat hymnu všem kamioňákům. Reakce z řad řidičů jsou velice kladné.“

Písničky si fanoušci mohou poslechnou i na YouTube, kde počet shlédnutí klipů nedávno překročil milion. Příští rok by zpívající hasič s kapelou objel rád několik festivalů a hudebních akcí. Bude samozřejmě záležet na situaci, o všem se ale fanoušci včas dozví na facebookovém profilu Juriče Pařila. „Děkuji mnohokrát za to, že mi fandíte. Přeji vám veselé Vánoce plné pohody a štěští,“ uzavírá sympatický zpěvák.