Na Masarykově náměstí je celkem sedmnáct stánků s povinnými čtyřmetrovými rozestupy, prodej v nich potrvá do dvaadvacátého prosince. Nikdo tam ale nekoupí občerstvení. Zakazuje to Protiepidemický systém. „Pokud někdo přijede s vařečkami a bude tam mít balené bonbony, nebudeme to řešit. Ale aby tam někdo prodával balený trdelník nebo svařák s sebou, to ne,“ vysvětlil Tomáš Koukal z magistrátu.

Veřejnost může na náměstí koupit jmelí, košíky, vánoční ozdoby nebo oblečení. Prodávají tam pouze trhovci známý z předchozích let. Ačkoliv měly být ceny pronájmu na letošní rok zvýšený, nastala naopak změna opačným směrem a částka se snížila na předloňskou úroveň. Letošní jarmark radnice uspořádala narychlo, teprve v pondělí 30. listopadu rozhodla o tom, že budou. Ve čtvrtek 3. prosince Služby města Jihlavy dovezly na náměstí stánky a o den později začal prodej.

Vánoční atmosféra ve městech na Vysočině

Fotogalerie: Vánoční atmosféra ve městech na Vysočině

Vánoční atmosféru doplňuje vánoční strom, krásný slaměný betlém, dřevěný kolotoč a koledy či vánoční písničky znějící z reproduktorů. Těsně před vánočními svátky tam bude i vyřezávaná ledová socha. Primátorka Karolína Koubová pak prosí návštěvníky trhu o dodržování dvoumetrových rozestupů a nošení roušek. „Nezapomínejte, že advent je časem zvolnění, zklidnění a užívání si toho, co máme v životě nejraději,“ vyzvala veřejnost.