„Vánoční ozdoby naši pracovníci sundávají ručně pomocí vysokozdvižné plošiny. Pokud se nebude dít nic mimořádného, tak by jim to mělo trvat zhruba jeden týden,“ informoval tiskový mluvčí SMJ Martin Málek. Deseti metrový vánoční smrk bude pracovníky SML pokácen a poté i zpracován.

Pouze na lípách kolem morového stromu na Masarykově náměstí celoročně zůstanou světelné LED řetězy. „Pro příští rok však musí být zásadně doplněny a obměněny. Jejich svítivost je zhruba na polovině výkonu. Řetězy tam mohou zůstat, protože jsou volně položené na větvích. Nebrání tedy v růstu vegetace,“ odůvodnil Martin Málek.

Eliška Holá, Jihlava, 28. prosince 2017, 48 cm, 2 845 g
Podívejte se na další krásná miminka narozená na Jihlavsku

Všechny vánoční ozdoby zaměstnanci SMJ odvezou a uloží do skladu v areálu SMJ. „V průběhu roku na nich bude provedena údržba a případné opravy. Na další vánoční svátky tak budou opět v pořádku a plně funkční,“ dodal Málek.

Vánoční výzdobu v ulicích krajského města nahradí vlajky sportovních týmů. „Vlajkosláva je společným nápadem FC Vysočina a HC Dukla Jihlava. Má upozornit nejen fanoušky těchto sportů, že je to poprvé v historii města Jihlavy, kdy oba kluby hrají zároveň nejvyšší soutěže,“ uvedl Martin Málek.

Jako první z vánočně laděné Jihlavy zmizely malé vánoční stromečky, které stály před jihlavskou radnicí. Zaměstnanci SMJ je z náměstí odvezli tři dny po Štědrém dnu. Stromečky před svátky nazdobily děti z jihlavských základních a mateřských škol.