Zdravotní sestry z jihlavské nemocnice si zkusily jako první v Česku trénovat komunikaci s pacientem ve virtuální realitě pomocí aplikace, kterou vyvíjí startup ComGuide.

Sdělit pacientovi, že má nevyléčitelnou nemoc, nebo informovat příbuzného, že jeho blízký zemřel, je těžký úkol pro každého zdravotníka. Ve virtuální realitě ale mohou zdravotníci tyto situace trénovat a osvojovat si základní techniky, které jsou při sdělování závažné zprávy oporou.

Ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev.
Ředitel jihlavské nemocnice: Budu rád, když situace neskončí sociálním masakrem

Trénink v Jihlavě vypadal tak, že si každá ze sester nasadila brýle s virtuální realitou. Pak se jim před očima rozehrál příběh pacienta, kterému sdělovaly závažnou zprávu.

Virtuální pacient, který je veden umělou inteligencí, reagoval na každou větu a sestry měly za úkol adekvátně reagovat na něj, a procvičovat si tak práci s emocemi.

Vylepšené Vánoční pokoje jihlavské nemocnice.
Přispějete na vylepšení koupelny na gynekologii v Jihlavě? Máte možnost

Spolupráce bude s jihlavskou nemocnicí pokračovat: „Podle mého jsou nové technologie vítaným pomocníkem v běžné denní praxi a pomáhá nám to zvládat náročné situace,“ říká náměstkyně nelékařských profesí Hana Hladíková.

Mohlo by vás zajímat: jihlavská zoo chová unikátního prasojelena

Zdroj: Simona Kubičková