Diváci mohou dokument sledovat na ČT 2, a to ve dvacet hodin. Dokument měl před nedávnem premiéru v Jihlavě, a to na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

Režisér Vít Klusák snímek vytvářel rok. Hlavní postava filmu, majitel společnosti Agrofert, šéf hnutí ANO a ministr financí v jedné osobě film považuje za podfuk. Do Jihlavy se na premiéru filmu nedostavil, své vyjádření ale na jihlavský festival poslal na videu. „Ve filmu vystupují osoby, které ke mně byly vždy negativní. Vnímám ho jako velký podraz," říká ve videoodpovědi, kterou televizní diváci neuvidí, Andrej Babiš.

„Nechci, aby to znělo nějak populisticky, ale původně jsme se s panem Babišem domluvili, že nás pustí kamkoliv, ale když jsme pak přišli s kamerou, tak najednou nic nešlo. Z porady jsme byli po minutě a půl vyhozeni a na poslanecký klub jsme byli puštěni, když poslanci odcházeli. Tak vypukl takový boj, kdy jsme se rvali o každý záběr. Babiš si nechtěl dávat mikroport, takže část záběrů byla nepoužitelná. Celé natáčení bylo souboj o to, jestli se podaří něco natočit," řekl k natáčení režisér Vít Klusák. Ve filmu se objevuje několik osobností, které Babiš označil za své lživé nepřátele, jako například bývalá šéfredaktorka dnes již Babišova média Mladé fronty Dnes Sabina Slonková nebo bývalý člen ANO Jan Kasl. Nejkontroverznější mezi ministrovými odpůrci byl bývalý majitel Agra Jevišovice Bohumír Rada.

Film vznikl v rámci cyklu Český žurnál. Jde o sérii autorských dokumentárních filmů, které nepublicisticky reflektují vybrané kauzy a vrací se k zásadním událostem minulého roku. Filmoví dokumentaristé se v tomto osobitém konceptu chápou témat a událostí, které diváci vídají zpracovaná spíše od zpravodajů či reportérů. V rámci Českého žurnálu jsou ale kauzy a fenomény představeny skrze nepokrytě osobní pohled režisérů, polemicky, v překvapivých souvislostech a filmově vytříbeným jazykem.