Oslavy ve Staré Říši zahájili ve 13 hodin otevřením výstavy fotografií, obrazů a publikací významných staroříšských rodáků. Především tedy členů rodiny Florianů, Stritzků a Jirousů (dcery Ivana Magora Jirouse), kteří se věnují mnoha uměleckým směrům, a to jak malování obrazů, řezbářství, restaurování, fotografování, tak i literární tvorbě a hudbě.

Dále tam bylo k vidění mnoho fotografií ze života obce, který dokumentoval po dlouhá léta pan Preis. Svoji činnost tam také prezentovaly místní spolky a organizace.

Součástí oslav byla také slavnostní mše v kostele Všech svatých, při které páter Siard požehnal nový prapor městyse. Po mši svaté následoval průvod k pomníku padlým v první a druhé světové válce, kde místní uctili jejich památku a položili věnce.

Odpolední kulturní program na hřišti za školou zahájil starosta Zdeněk Svoboda. "Při této příležitosti krátce pohovořil také o současném dění v městysi, o místních organizacích a jejich činnosti. Především zmínil činnost sdružení dobrovolných hasičů, kteří se kromě své hlavní činnosti v oblasti požární ochrany obce věnují hasičskému sportu a jsou důležitými aktéry veškerého kulturního dění v obci a společenského života vůbec," popsala průběh akce Markéta Tichá.

O příjemnou hudbu k odpolednímu posezení se postarala cimbálová kapela Rathan. Pro děti zde byly připraveny různé soutěžní hry a atrakce.

Večerní program pokračoval na taneční zábavě s hudební skupinou Proměny z Třebíče, která celou slavnost zakončila.