Částka za workoutové prvky, které by zabavily děti z družiny, je přitom tři čtvrtě milionu korun. „Musím říct, že na co je dotace a co je pro děti, to je předražené. Poctivě jsme hledali co nejlevnější řešení,“ pokrčil rameny starosta Ivan Šulc.

Budoucí podoba nové budovy pro ZUŠ.
Oprava školy v Třešti na náměstí začne už brzy, dělníci se pak rok nezastaví

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkNepopírá, že se mu vybrané prvky líbí, cena ale podle něj není adekvátní „Proto říkám, zrušit dotace a prostředky určené obcím nasměrovat přímo do jejich rozpočtů,“ nastínil svůj pohled starosta a pokačoval: „Stejně jsou obce pod kontrolou krajů a ministerstva financí, jsou auditovány. Kontrolovat se to dá. Bylo by to daleko adresnější a neživila by se na tom řada mezičlánků a firem, celý proces by se neprodražoval.“

S jeho názorem souhlasí i veřejnost. Někteří lidé mají i vlastní zkušenost. „Dělal jsem na zahradě úpravy a bylo možné na to čerpat dotaci Zelená úsporám. Když jsem se začal zajímat o to, co vše bych musel splnit, nešel jsem do toho. Na řadu prací, co zvládnu sám, bych navíc musel hledat firmu," zhodnotil Jan Malý z Jihlavska. „A to šlo o pár tisíc. Nedovedu si představit administrování dotace za několik milionů," dodal.