Sbírka na opravu varhan se dokonce stala celostátním vítězem prvního kola soutěže Mámevybráno. Druhé kolo sbírky začalo patnáctého června a bude trvat do konce srpna. „Postupující sbírky si mezi sebou rozdělí více než sto tisíc korun. Kolik dostanou jednotlivé sbírky bude záležet na hlasech veřejnosti,“ popsal Alfred Habermann ze spolku Život pro varhany.

Další peníze se podaří vybrat v rámci sobotního Sousedského odpoledne. Na farní zahradě ve Vysokých Studnicích bude možné zakoupit výrobky, které vyrobily místní děti, poslechnout si hudbu nebo si zajít na komentovanou prohlídku varhan. „Nabídneme také pohoštění, ale především chceme vytvořit místo pro setkání lidí,“ vysvětlil Habermann. Nadace Via pak zdvojnásobí výtěžek celé akce a všechny peníze půjdou na opravu místních varhan.

Moderní rekreační zóna v Plačkově
TOP 5 vysočinských rybníků: nejlepší místa, kde se vykoupat zdarma

Sbírka na opravu varhan byla zahájena před rokem, v červnu 2021, benefičním koncertem s pěvkyní Dagmar Peckovou. V průběhu roku se konal také Farní jarmark, v prosinci si posluchači mohli vyslechnout adventní koncert. Informace o plánovaných akcí i o tom, jak na opravu varhan přispět lze zjistit na webových stránkách www.zivotprovarhany.cz.