Jihlavská zoologická zahrada uspořádala o uplynulém víkendu další ze svých speciálních prohlídek. Mezi vánočními svátky provedla večerní zoologickou zahradou červená Karkulka, takže bylo vítáno veškeré oblečení a doplňky červené barvy. Celkem se během tří dnů uskutečnilo 12 prohlídek, přičemž kapacita byla omezena zhruba třiceti lidmi ve skupině.

Zájem o akci byl veliký, takže už před Vánocemi bylo plno. V pátek ve čtyři hodiny odpoledne se tak u staré pokladny sešly rodiny s dětmi, které měly to štěstí a na speciální prohlídky se včas přihlásily. Mezi nimi byla také Andrea Štěpánková z Humpolce, která jezdí se svými dvěma dcerami na podobné akce jihlavské zoologické zahrady pravidelné.

„Holkám se tyhle speciální prohlídky moc líbí, jezdíme pravidelně každý rok, ale loni jsme byli nemocní, takže nám to nevyšlo," podotkla mladá maminka dvou holčiček, kterým se nejvíce líbila Karkulka a ze zvířat na celé čáře bodovaly žirafy. Ty jsou od letošního roku zřejmě největším novým lákadlem.

Prohlídka, která trvala zhruba hodinu a půl, končila v environmentálním centru PodpoVRCH, kde si děti s rodiči mohly dát čaj, sníst bábovku a zhlédnout při tom pohádku o Karkulce.

Na začátku více než hodinové cesty přivítala návštěvníky Karkulka, která měla za úkol donést babičce bábovku a víno. Podle zadání měla jet trolejbusem, ale protože neposlechla, vzala to skrz celou zoologickou zahradu a na návštěvu přizvala také rodiče s dětmi.

Děti se na jednotlivých stanovištích dozvídaly zajímavé informace a dostávaly kartičky se zvířaty, které v zoologické zahradě viděly. Na konci si je mohly nalepit do speciální karty, kterou dostaly.

„Dozvěděl jsem se zajímavost o irbisovi. Protože žije v horách, tak používá svůj huňatý ocas jako šálu," připojil zajímavý postřeh Petr Salák, který se na prohlídku do zoologické vypravil. Dále se návštěvníci dozvěděli, že tygr má pruhy proto, aby se mohl maskovat, a lenochod chodí na záchod tak jednou za deset dní.

V průběhu cesty měly děti za úkol také uspávat medvěda a nebo pomohly housence k tomu, aby vyrostla. Na konci akce pro změnu hledaly sýr, aby nakrmily myšky.