V samotném závěru úterního zasedání jihlavských zastupitelů otevřela opoziční Tereza Kafková téma hájenky ve Zborné, kde fungoval dětský lesní klub. Správa městských lesů této „školce“ neprodloužila smlouvu a děti se tak stěhovaly nejen mimo město, ale také mimo dosah jihlavské městské hromadné dopravy.

Kafková zmínila, že města zřizující lesní školku podstupují složitý proces. Jihlava takovou skupinu pro děti měla a dobrovolně o ni přišla. „Mám pocit, že město mělo volbu, jestli tam tu školku nechá, nebo ne. Za mě je to vážení priorit, byt pro lesníka a zázemí a administrativní zázemí je také potřebné, ale je potřeba zvažovat, o co přijdeme, když tu školku nepodpoříme,“ řekla.

Primátora Petra Ryšku informace o tom, že je školka mimo město, překvapila. „Pokud by byla ochotná se vrátit, prostor bychom našli,“ prohlásil primátor s tím, že reálně uvažoval o areálu Modety. Tam jeden z nájemců končí, ale s vyklízením si dává načas. Další možnost byla v lokalitě na Havaji. Vedoucí majetkového odboru Petr Štěpán dodal, že město nabídlo dětskému lesnímu klubu tři pozemky, ale bez reakce.

O snaze vedení města pomoci mluvilo více koaličních zastupitelů. „My jsme se tuto věc snažili řešit dlouhodobě a v květnu velmi aktivně, ale nikdo z hájenky nezvedá telefon a ani se neozve zpátky, abychom to mohli řešit,“ posteskla si například zastupitelka Hana Šíma. „Já s paní ředitelkou mluvila několikrát a vždy mi telefon vzala, tak to je prostě nějaká smůla v komunikaci,“ odpověděla Kafková.