„Již od půl osmé si zájemci mohou nakoupit u svých oblíbených prodejců sladkovodní i mořskou rybu na mnoho způsobů a k ní přidat lososovou polévku nebo polévku z mořských slávek," uvedla Jana Kotoučková z Ekoinfocentra. V nabídce čtvrtečního farmářského trhu budou také tradiční velikonoční speciality, jako je například kandované ovoce do velikonočního chlebíčku či beránka a šunkové velikonoční vejce.

„Na své si přijdou i milovníci bylinkových čajů nebo příznivci vaření s kořením bez glutamátu. Na farmářském trhu si stačí jen vybrat a naši prodejci rádi poradí. Nebudou chybět ani oříšky a semínka ve slaných i sladkých variantách a také pro diabetiky," doplnila Kotoučková.

Na trhu budou i stánky, kde bude možné nakoupit ovčí a kozí sýry, žinčici, uzeniny s jehněčím masem nebo zvěřinové klobásy a zabijačkové výrobky. Na zahřátí poslouží například teplá rakytníková šťáva. Proti nachlazení pomohou i další rakytníkové produkty. „I když je ještě chladno, nebude chybět ani zelenina, jako je česnek, cibule, brambory a papriky plněné zelím," zmínila Kotoučková.

Ukončení čtvrtečního trhu je plánováno na odpolední pátou hodinu.

ZUZANA MUSILOVÁ