„Láká nás hlavně dobré jídlo. Dali jsme si selátko i jitrničku. A ještě si koupíme jelítko na doma. Je to akce, která je velmi vyhlášená a rok od roku je i oblíbenější. Jsou tu atrakce nejen pro dospělé, ale i pro děti. Syn se třeba nejvíce vydováděl na skákacím hradu. Je moc dobře, když se takové akce dělají i v menších obcích, jako jsou Hodice,“ řekla Iva Pejčochová z Třeště.

Pochoutky šly v sobotu na odbyt

I letos pořadatelé nabízeli zabijačkové pochoutky, jako jsou jitrnice, jelita, tlačenka nebo zabijačková polévka. Nechybělo ani pečené sele, guláš, steaky a další vepřové dobroty. Na to všechno Hodičtí potřebovali tři tuny vepřového masa.

„Měli jsme také tři stokilové vepře. Většinu jídel si připravujeme sami, jen jelita a jitrnice jsme si objednali u soukromého řezníka. Většina z připravených lahůdek se navíc snědla,“ přiblížil pořadatel vepřových hodů Zdeněk Hink.

Ti, kteří nebyli zvědaví na doprovodný kulturní program, si mohli vepřové pochoutky koupit v takzvaném venkovním prodeji. „Lidé si tu berou jídlo na sobotní nebo nedělní oběd nebo pro své známé. O venkovní prodej je každoročně velký zájem, každý totiž nestojí o vystoupení dechovky nebo country skupiny,“ vysvětlil pořadatel.

Hodické vepřové hody v pátek a sobotu navštívilo dohromady přes dva a půl tisíce lidí. „Na páteční koncerty, které se letos konaly poprvé, přišlo čtyři sta lidí, což je pro nás úspěch,“ doplnil Hink.

V odpoledním programu nešlo přehlédnout místní ženy, které si říkají Hodické kočky. Jejich vystoupení s názvy Slunce, seno… a Kočky sklidila u diváků takový úspěch, že musely přidávat i svou třetí choreografii s názvem Motýli.

Šestému ročníku vepřových hodů navíc letos přálo takřka letní počasí, kdy se teploty pohybovaly okolo pětadvaceti stupňů. Především dětem se líbily i pouťové atrakce.