Varianta nové multifunkční haly na okraji města je v Jihlavě zapovězená. Na úterním zasedání Zastupitelstva města Jihlavy zastupitelé přiklepli celkem čtvrt milionů korun na studii rekonstrukce stávajícího Horáckého zimního stadionu.

„Myšlenka nové haly na okraji města nebyla zvažována, důvodů je několik. Například je dobré, když je hala v centru kvůli dopravě ze škol. Dukla jako taková halu využívá ve srovnání s mládeží a sportovními oddíly minimálně a transport by byl problematický," vyjádřil se na schůzi zastupitelstva primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD). Zároveň dodal, že stávající hala se opravit musí, v roce 2019 totiž končí životnost střechy.

Jihlavská radnice už jednu studii na rekonstrukci haly má, ta je ale podle vedení města zastaralá. Novou studii vypracuje Antonín Buchta. Ten projektoval například arénu v Třinci, která patří k nejmodernějším v republice. „Auta mají přímý vjezd na plochu, kde lze pohodlně vyskládat aparaturu. Hala bude mít funkci dalšího využití," přiblížil náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

Město zatím uvažuje o dvou variantách. První z nich má kapacitu 5 250 diváků, druhá je minimalističtější, s kapacitou 3 500 diváků. „Na základě studie budeme moci plány představit veřejnosti. Oříškem je to, jak připravit halu pro samotnou rekonstrukci, to by měla studie nastínit," dodal Kalina.

Kromě studie na rekonstrukci stávající haly zimního stadionu zastupitelé na zasedání řešili také téměř sedmimilionovou dotaci pro spolek Dukla Jihlava mládež, kterou odsouhlasili. „Kvůli kontrolám hrozila ztráta dotace na malý zimák. Nicméně výsledky kontroly z devadesáti procent potvrdily, že je vše v pořádku, s jedinou výjimkou, a to, že spolek Sport hokej Vysočina neměl led zadarmo, což je absurdní, to by mohl mít kde kdo. Jediná cesta, jak nastavit rovné podmínky, je dát spolkům stejnou cenu," řekl na zastupitelstvu Chloupek.

Dosud totiž byla mládež na ledě zdarma a město přímo krylo náklady spojené s její činností, což bylo podle jednatele HC Dukla Jihlava Bedřicha Ščerbana administrativně méně náročné, levnější a transparentnější. To se ale spolku Sport hokej Vysočina nelíbilo. Nicméně díky odsouhlasení sedmimilionové dotace rodiče malých hokejistů Dukly nebudou muset platit za čas, který jejich děti strávili na ledě, plně z vlastní kapsy.