S povinným očkování souhlasilo v průzkumu devětapadesát procent žen na Vysočině. Šestatřicet procent dotazovaných žen si vybra-lo odpověď „S povinným očkováním v principu souhlasím, ale informace se snažím ověřovat a konzultovat s nezávislými zdroji“. Tři procenta respondentek do průzkumu uvedla, že nejsou zastánkyněmi povinného očkování a že by volba měla být na rodičích. Zbývající jedno procento oslovených žen nemělo na očkování vyhraněný názor.

V kategorii dobrovolného očkování je na Vysočině největší zájem o očkování proti žloutence typu A, klíšťové encefalitidě, pneumokokovým a rotavirovým infekcím a planým neštovicím. Diskusi k tématu očkování opět otevřela současná vlna epidemie spalniček, která se šíří Evropou.

Více než polovina dotazovaných žen uvedla, že plně respektuje názor dětského lékaře a volí vakcinaci, která je jim pro jejich děti doporučena. Očkovat proti žloutence nechalo nebo zamýšlí nechat děti šes-tašedesát procent respondentek. U očkování proti pneumokokové infekci už využilo či využije tuto možnost jednasedmdesát procent dotazovaných. O něco nižší číslo je u očkování proti klíšťové encefalitidě (55 procent), rotavirovým infekcím (40) a planým neštovicím (40). Zájem je ale i o očkování proti meningokoku a rakovině děložního čípku.