„Na Žďársku se rozvodnila říčka Bobrůvka, a silnice třetí třídy číslo 36041 mezi obcemi Bobrová a Podolí musela být uzavřena," přiblížila jednu z víkendových nepříjemností mluvčí z vysočinského policejního ředitelství Jana Kroutilová.

Hasiči museli zasahovat například na komunikaci vedoucí do jihlavské části Zborná. Silnici tam zablokovaly popadané stromy. K podobným případům docházelo, hlavně v sobotu, na celé Vysočině.

Jak policejní mluvčí uvedla, vzhledem k silnému větru docházelo na celém území kraje zejména k padání stromů nebo jejich částí na komunikace, což mělo za následek dopravní komplikace. „V době od sobotního rána do nedělního rána policisté integrovaného operačního střediska v souvislosti se silným větrem přijali a řešili celkem 41 oznámení," uvedla Kroutilová v neděli odpoledne.

Hladiny řek na Vysočině překročily na šesti místech druhý stupeň povodňové aktivity. Na devíti stanicích pak hydrometeorologové v sobotu evidovali první stupeň. Hladina vystoupila na Sázavě, Doubravě, Jihlavě, Želetavce, Oslavě, Šlapance, Svratce, Balince a Borovském potoce.

Hladiny řek v Kraji Vysočina postupně stoupaly od noci z pátku na sobotu. Ve Žďáře nad Sázavou se dostala Sázava na výšku 176 centimetrů. K dosažení třetího povodňového stupně tak chyběly jen čtyři centimetry. Většina řek dosáhla největších hodnot do sobotní 16. hodiny.