V pondělí ještě byl v těsné blízkosti v tichosti stojících stavebních strojů v permanenci skatepark. Lidé projíždějící, probíhající nebo procházející se po přilehlé cyklostezce stavba vesměs nijak více nezajímala. Až na dvojici, otce a syna. „Už se těším, až si tam dáme závod. Mladý nebude mít šanci,“ řekl otec Dominik a pomrkával přitom na syna. „To se ještě uvidí,“ odvětil dvanáctiletý mladík.

Unikátní zrcadlové dráhy umožní závodit nejen mezi přáteli nebo rodinou, uvažuje se také o soutěžení těch, kteří si s koly, koloběžky nebo skateboardy opravdu rozumí. „Tím bude pumptrack unikátní, protože žádný jiný obdobných rozměrů zatím v ČR není určený k paralelní jízdě dvojic,“ doplnil náměstek primátorky Petr Ryška. Na vedlejším dětském okruhu se naopak budou učit ti úplně nejmladší. To je ale hudba daleké budoucnosti.

Pumptracková dráha - Ilustrační foto.
Obrat. Unikátní pumptrack v Jihlavě kraj podpoří, dá ale méně peněz

Nyní se magistrát omlouvá všem, koho se omezení spojená se stavbou dotknou. „Prosíme o respektování pokynů stavební firmy a omlouváme se za narušení klidu a komfortu bydlení v okolí staveniště,“ uvedla Zuzana Koutná z oboru rozvoje města jihlavského magistrátu. Pumptrack totiž bude pro pohodlné přejetí propojený nejen se skateparkem, ale i s cyklostezkou.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Investice vyjde na tři a půl milionu, její součástí je i osvětlení za osm set tisíc a to nejen pumptracku, ale i sousedního skateparku. Stavbu podpoří i hejtmanství, třebaže žádost o finanční spoluúčast loni prošla až na třetí pokus. Jen se podíl snížil z padesáti na čtyřicet procent. „Musím konstatovat, že o tři sta třicet tisíc jsme svedli dvouměsíční boj,“ řekl tehdejší hejtman Jiří Běhounek.

Podobná dráha již funguje v Novém Městě na Moravě nebo v nedalekých Lukách nad Jihlavou, obě jsou oblíbené. „Jezdí tam mladí, i školáci z okolních obcí. Jezdit zkoušeli také starší, ale jsou vždy odření,“ usmál se již dříve starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl.