Děti z 5. B se rozhodly udělat stromek, který bude ladit s aktuální situací. Místo ozdobiček použily respirátory s mašličkami a na špičku umístily velkou kouli symbolizující koronavirus. Zajímavé stromky ale byly všechny, ozdobené byly často nápaditě. „Děti si dělaly ozdobičky samy, některým pomáhaly i doma maminky. Musím je pochválit, byly šikovné,“ říká na adresu čtvrťáků Simona Přibylová, třídní učitelka.

Na zdobení stromků se ve škole chystali asi tři týdny, vždy ale jen pár hodin. Některé děti ale pokračovaly doma. „Nejvíce se mi líbí náš stromek, protože jsme si s ním dali hodně práce, šili jsme ozdobičky a řetěz,“ soudí Eva Tonová. „Mně se líbí všechny stromky, všichni si na tom dali záležet,“ hodnotí její spolužačka Kristýna Kolářová. S názorem, že její ozdobička je ta nejhezčí, ale souhlasí.

Vánoční stánky zůstanou v Jihlavě na závěr roku 2021 zavřené.
Vánoční tvář si Jihlava zachová: lidem nabídne galerii adventu

Vlastní stromek se prostě líbí nejvíce, to je prostě fakt. „Nejhezčí stromek je asi ten náš. A nebo tady od Kačenek,“ líčí pak Anna Foltýnová. Druhý stromek totiž zdobil také její mladší bráška Karel. Ačkoliv jsou oba stromky krásné, na ozdobách je vidět věkový rozdíl autorů.

Ne každá ozdoba přitom držela na stromku hned na první pokus, Tereza Štefanová ze čtvrté třídy však prozradila malý trik. „Moc se mi líbilo, když jsme zdobili stromeček. Nějaké ozdobičky nám padaly, tak jsme je přidělaly drátkem,“ usmívá se, zatímco opodál hrají koledy a k vánoční idylce už chybí jen sníh. I toho se ostatně ještě v pátek v Brtnici dočkají.