Výstavba nové multifunkční haly v za dvě miliardy korun pokračuje v Jihlavě podle plánu, což podle radního Davida Beke potvrzuje umístění již čtvrtého jeřábu. „Pátý jeřáb si své místo najde do konce února u energocentra,“ sdělil Beke s tím, že většina jeřábů ještě letos z místa zmizí.

Aktuálně dělníci pracují na armování stěn a sloupů a jejich bednění, v případě potřeby pomáhají fukary zvýšit teplotu. „Sloupy ještě zakryje monolitický strop, tím bude patro s technologiemi a parkováním ukončeno a v dalších patrech již poroste stavba zejména s pomocí betonových prefabrikovaných prvků,“ uvedl Beke.

Nový manažer Horácké multifunkční arény Martin Lindovský.
Ed Sheeran v Jihlavě? Proč mít skromné cíle, říká nový manažer Horácké arény

Podle jihlavského primátora Petra Ryšky se aktuálně řeší také detaily vybavení haly. Například zda je lepší neinstalovat místo standardních mantinelů „ledkové“, jaké dát závěsy, audiovizuální techniku nebo vybavení gastra. „Ale to jsou běžné věci a stavba pokračuje opravdu dobře,“ zhodnotil v pátek druhého února primátor.

Stále více se bude do práce zapojovat také nový manažer Horácké multifunkční arény Martin Lindovský. „Během února budu agendu v Dolních Vítkovicích předávat a pak už se plně věnuji Horácké aréně. I když, pravda, již nyní jsou na stole rozhodnutí a fáze projektu arény, do kterých jsem zaangažován. Od března budu v Jihlavě velmi intenzivně,“ sdělil koncem ledna Lindovský Deníku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ze vzpomínky na zoologa Tomana zůstala na zdi v Jihlavě jen gorila

Zdroj: Deník/Martin Singr