Kvůli tomu bude v hale i místnost, kde se budou vyhřívat oblečení a boty. „Pracovníci budou v těch nízkých teplotách jezdit ve vozíkách,“ poodhalila Eva Kratochvílová, která za projektem stojí. Práce s paletami v regálech pak bude automatizovaná. Chlazení zatím není zapnuté, proto si vše mohli v komfortních podmínkách prohlédnout hosté pozvaní na oficiální otevření LOG Pointu 112.

Zdroj: Deník/Martin Singr

V celé hale o velikosti sedmadvacet tisíc metrů čtverečních se budou skladovat nejen mražené, ale i suché zboží, bude tam i lehká výroba. Vedle skladování mraženého zboží pro obchodní řetězce má hala i nájemce. Sedmdesát procent areálu má firma Bosch Diesel, dále tam bude také Jitrans. Od prvního prosince bude k dispozici stravovací centrum pro osmdesát lidí, v další fázi pro více než sto dvacet osob.

Koncert pomohl jihlavskému spolku Mokřady.
Koncert pomohl jihlavským Mokřadům. Organizátorka hloubila nové tůně

Celá stavba trvala rok a půl, komplikoval jí covid, inflace i růst cen stavebních materiálů. Nejprve ze všeho přitom bylo nutné srovnat terén – původně byla totiž lokalita z kopce. Díky tomu vznikly zajímavé sloupy. Málokdo by hádal, že jejich vzor je od hlavice, která navrtávala zeminu před odtěžením.

Hotovo ještě není, vznikne ještě například zelené parkoviště pro sto čtyřicet aut „Snažíme se maximálně zachovat zeleň,“ vysvětlila Eva Kratochvílová s tím, že na další plochu u haly se vejde dalších sto čtyřicet aut. Zelená plocha v areálu má přes devětadvacet tisíc metrů čtverečních a zajímavostí je, že se letos v rozestavěném areálu podařilo odchovat patnáct křepelek.