Bagry, nákladní auta a další těžká technika pracují v jihlavské lokalitě V Ráji i vedle silnice mezi Jihlavou a Třebíčí, konkrétně u odbočky na Puklice. Jiří Salava, který má vše za konsorcium tří firem na starosti, předem avizoval, že se dá pracovat i v zimě. „Zastaví nás, když napadne sníh. Mrazy nám úplně nevadí, i minus deset, minus patnáct, to se pořád dá,“ řekl na začátku prosince.

Stavba má být hotová do konce roku 2024, kvůli čerpání evropské dotace ve výši 307 milionů je otázka, co se stihne vybudovat v letošním roce. „To nedokáži přesně říct, připravujeme aktualizovaný harmonogram. Kapacity trochu posílíme, abychom toho udělali co nejvíce,“ slíbil Salava.

Například Stonařov trpí hustou dopravou, trápí ho osobní auta, kamiony i zemědělské stroje.
Každých 15 vteřin auto: tah mezi Jihlavou a Znojmem potřebuje další obchvaty

Hejtmanství už nyní ví, že k prodloužení programovacího období nedojde. Je však nadějné, že by Kraj Vysočina mohl peníze, které neproinvestuje a bude muset vrátit, dostat zpět. Zjednodušeně řečeno se částka převede do nového programovacího období.

Jižní část jihovýchodního obchvatu Jihlavy měří dva a půl kilometru, vyjde na 575 milionů korun. Začne v lokalitě V Ráji, tedy na křižovatce Znojemské ulice a silnice I/38. Končit bude v místě, kde řidiči jedoucí z Jihlavy na Třebíč odbočují směrem na Puklice. Na začátku i na konci této části budou kruhové objezdy, které mají vzniknout ještě letos.

S tím budou souviset uzavírky. „Silnice na Třebíč i Znojemská ulice budou kompletně uzavřené, na silnici I/38 budou semafory,“ sdělil Salava s tím, že stavba okružní křižovatky V Ráji může začít až po přeložce drátů vysokého napětí.

Jihovýchodní obchvat Jihlavy v kostce:
- jihovýchodní obchvat Jihlavy má být nejdražší stavba v historii Kraje Vysočina
- jen jižní část vyjde na 575 milionů korun, dodavatelem bude sdružení firem MI Roads, IMOS Brno a B E S
- stavba měla začít v roce 2020, vše ale brzdily protesty