Středobodem veškerého dění byly Smetanovy sady. V parku vedle staveniště Horácké multifunkční arény bylo pořádně živo hlavně po poledni, kdy na místo dorazil řehtačkový průvod z náměstí. Sotva se děti trochu utišily, byla vyhlášená akce s názvem Velikonoční lup. Každé z dětí, které v parku našlo vejce, dostalo za odměnu jidáše. Nakonec ale tato sladká odměna byla i pro děti, které žádné vejce nenašly. Nebylo to ale jen tak, děti během hledání proháněl obrovský kohout se slepicemi.

Oslava Dne ptactva se v zoo podařila, na své si přišli milovníci opeřenců i všichni ostatní.
Velikonoční víkend. V Polné se budou koulet vejce, do zoo půjdou Rehkovi zdarma

Kromě toho byly u stánků vedle tradičního velikonočního sortimentu jako kraslice nebo pomlázky k sehnání také hračky, dřevěné výrobky či keramika, knížky nebo třeba i občerstvení, Nechyběl ani stánek se zmrzlinou, kousek vedle toho se svařákem. A lidí byly davy, v jednu chvíli mezi nimi probíhali v rámci tréninku i mladí hokejisté jihlavské Dukly. S rodinou přijel na jarmark i Jakub Tuček. „Je to paráda, zmrzlina výborná, děti bavilo hledat vejce a teď pro ně bude bude pohádka. Dobře, že jsme sem přijeli,“ usmíval se kolem půl druhé odpoledne. Kromě pohádky se na pódiu představily také folklorní soubory.

Návštěvníci města mohli také už dopoledne na komentovanou procházku po tradicích slavení velikonočních zvyků, děti s rodiči šli pro tajemný poklad v podzemí, odpoledne pak byla na programu Velikonoční dílna v Domu Gustava Mahlera. Řada akcí je pak nachystaná na následující dny.