V sobotu se v areálu jihlavské zoologické zahrady uskuteční akce s názvem Den zvířat a tento zvířecí svátek bude tentokrát věnovaný ptáčkům zpěváčkům. Program bude probíhat od 10 do 15 hodin. Jeho součástí bude také vyhodnocení fotosoutěže Pípni spoušť.

„Středisko Volavky z jižních Čech si pro děti připravilo soutěže a aktivity. Na programu bude také komentované krmení ptáků," řekl mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč. V jedenáct hodin se můžete podívat na krmení afrických ptáků, například pštrosů, v 11.30 přijdou na řadu australští papoušci, ve 13 hodin pak američtí nandu pampoví a ve 13.30 asijští jeřábi.

„Po celý den bude otevřeno centrum PodpoVRCH, kde lidé mohou v rámci soutěže Pípni spoušť dát svůj hlas fotografii, která se jim líbí. Vyhlášení výsledků bude v 15 hodin. V sobotu v zoo začne výstava Ze života opeřenců. K vidění bude v infocentru vedle nové pokladny," doplnil další informace mluvčí zoologické zahrady Maláč.

Na vycházku

Za ptáky se můžete vydat také v neděli 5. října, kdy jihlavská pobočka České společnosti ornitologické připravila vycházku s pozorováním. Sraz je v osm hodin ráno u Domova pro seniory v Lesnově. Trasa bude dlouhá asi pět kilometrů a bude končit na zástavce městské hromadné dopravy na Pávově. Účastníci si s sebou mají vzít dalekohled a svačinu a na nohy obout dobrou obuv.

Součástí vycházky bude také ukázka dravců ze záchranné stanice v Pavlově a soutěž pro děti. Krásnou podzimní přírodou zájemce provede Bára Kolmanová.

ZUZANA MUSILOVÁ