Pohádka Jak čerti vyplatili čerta se bude hrát v sobotu v tamním loutkovém divadle. Představení začínají ve 14 a v 15.30 hodin. V neděli se v Rérychově galerii uskuteční předvánoční tvoření. Budou se vyrábět jedlé i nejedlé ozdoby, kterými zdobili o Vánocích svá obydlí naši předci.

Můžete tam zajít mezi dvanáctou a šestnáctou hodinou, na tvoření je třeba si vyhradit asi dvě hodiny času. Další akce v režii městského muzea je nachystaná ještě na neděli 16. prosince, kdy se zájemci seznámí s tím, jak se dělá vánoční obřadní pečivo, jako jsou vrkoče nebo polazy.

Předvánoční akce Barevné Vánoce v jihlavském sídle Kraje Vysočina.
OBRAZEM: Kraj představil Barevné Vánoce


Neděle se ponese také ve znamení druhého vánočního koncertu v podání ZUŠ Polná. Koná se od šestnácti hodin v sále zámku. Vánočně se naladit můžete i ve dvoře měšťanského pivovaru, kde adventní program začíná od sedmnácti hodin.

"Pojďte obrat čerta o groš a zahrát si karetní hry s polenskými čerty. Připraveno bude také čertovské vypravování Franty Vacka pro malé i velké a prodej čertovských karet s autogramem," sdělil Jakub Skočdopole, který se na akci podílí. Od půl sedmé vás čeká vánoční šermířské škádlení aneb boj o vánoční dárek. O toto zpestření se postará Novus Origo.

Lidé si mohou na místě dát nápoje k napojení a opojení, koláčky od tety Mařenky nebo pár dalších sladkostí. Organizátoři slibují, že bud i malý jarmark.

Adventní program bude v pivovarském dvoře pokračovat ve středu 12. prosince akcí Česko zpívá koledy. Ve stejný den do Polné v rámci vánočního turné zavítá zpěvák Petr Bende a muzikálová kapela Gromba.

Na novou zoo si samec zebry těžko zvyká.
Nový zebří samec pěkně prohnal ošetřovatele